Płyty i kuchenki

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

PŁYTY I KUCHENKI GAZOWE

Na rynku istnieje wiele sprzętu AGD, który jest niezbędnym wyposażeniem kuchni do zabudowy. Jednym z takich elementów są płyty i kuchenki gazowe. Płyta gazowa jest sprzętem AGD do zabudowy, ponieważ należy ją zabudować w blacie kuchennym. Jest to pewien rodzaj płyty grzewczej, która nadaje się do mało powierzchniowo kuchni. Poza tym takie płyty gazowe są o wiele tańsze, nie tylko, jako jednorazowy zakup, ale również w dalszej eksploatacji, co jest ważne. Decydując się na płytę gazową należy także wziąć pod uwagę, że trzeba mieć podłączone zasilanie gazowe z sieci, (chociaż istniej możliwość zasilania z butli gazowej) oraz, że należy zbudować specjalną wentylację w kuchni.Zupełnie odmienny rozwiązanie od kuchenek gazowych są płyty indukcyjne. Zabudowa kuchni jest zazwyczaj wtedy bardziej nowoczesna.

Płyty i kuchenki do gotowania

Marki producentów płyt gazowych oferują różne jej rodzaje, które mogą być ceramiczne, stalowe, szklane lub emaliowane. Tak płyta gazowa posiada palniki oraz tak zwany ruszt, dzięki któremu możemy bez problemu postawić garnki. Istotą płyty gazowej jest również fakt, że możemy maksymalnie powiększyć płomień lub od razu go zminimalizować, wszystko zależy do nas. Oczywiście płyta gazowa tym różni się od kuchenki gazowej, że nie posiada piekarnika, jednak nie jest to problemem. AGD do kuchni obejmuje również bardzie tradycyjny model gotowania, czyli zwykłą kuchenkę gazową. Posiada ona również palniki, których zawsze jest cztery oraz dla lubiących pieczenie, piekarnik (piekarnik może być zarówno gazowy jak i elektryczny). Takie kuchenki gazowe z piekarnikiem posiadają wiele ciekawych funkcji, w tym także funkcję grill, co jest bardzo ważne. Piecyki i piekarniki to cały dział kolejnych sprzętów AGD do zabudowy, gdzie także mamy bardzo duży wybór i możliwości.

Typowa kuchenka gazowa jest sterowana za pomocą tak zwanych pokrętek, w których zapalamy lub gasimy płomień. Można również kupić kuchenkę gazową z funkcją automatycznego zapalania, lub kuchenkę, którą odpala się za pomocą zapałek lub zapalniczki. Współczesne kuchenki gazowe posiadają również zegar, minutnik, ustawianie temperatury w piekarniku, przez co gotowanie staje się przyjemniejsze. Typowa kuchenka gazowa jest szeroka na 50 cm, choć oczywiście można kupić kuchenkę większą na przykład na 60 cm. Teraz następuje pytanie gdzie można nabyć płytę gazową albo kuchenkę gazową. Otóż są dwa wyjścia: można skorzystać ze sklepu internetowego AGD lub skorzystać ze stacjonarnego sklepu AGD. W obu przypadkach można kupić tanie AGD, z tą różnicą, że AGD sklep internetowy kupujemy bez wychodzenia z domu.