Baterie Kuchenne

Ważnym aspektem przy wyborze do kuchni zlewozmywaka jest również odpowiednie dobranie do niego baterii kuchennych, które nie tylko będą praktyczne, ale również modne, stylowe i eleganckie. Takie baterie kuchenne powinny pasować do reszty wystroju kuchni i oddawać wnętrze pomieszczenia. Podstawowymi markami, które produkują baterię kuchenne to Kronos, STICK, Lupo, GRACO. Tak samo jak wiele jest modeli i rodzajów zlewozmywaków tak samo jest z bateriami, jednak przy wyborze tej części wyposażenia warto pamiętać, aby pasowała ona materiałowo do zlewu, czyli jeżeli zlew jest chromoniklowy to taka powinna być również bateria, a jeżeli jest granitowy powinna bateria też być granitowa.

Baterie kuchenne – materiały i wykonanie

Baterie kuchenne mogą, więc być wykonane z granitu, stali szlachetnej, chromu, mosiądzu oraz, co ważniejsze mogą posiadać głowicę ceramiczną, która jest nie tylko trwała, ale również wytrzymała. Wśród różnych typów baterii kuchennych warto zwrócić szczególną uwagę na ich różnorodność i funkcjonalność. Wyróżnia się baterię stojące, z wyciąganą słuchawką, ścienne, czy z wylewką typu U. Można kupić takie baterię, która będzie jednouchwytowa lub dwuuchwytowa lub taką, która uchwyt będzie miała z boku- wybór jest indywidualną sprawą klienta. Wlewka przy baterii kuchennej również ma różne kształty, które mogą przypominać prostokąt, owal lub mieć dość nietypowy kształt, który na przykład będzie przypominał staroświeckie wykończenia, które są ostatnio bardzo modne. Ważny jest współczesne wzornictwo, które prezentuje się świetnie oraz niepowtarzalnie.

Jednak wybierając projekty kuchni oraz przy wyborze baterii warto oprócz wyglądu zwrócić uwagę na takie szczegóły jak: wysokość wylewki (może być mała, duża lub średnia) jest to ważne zwłaszcza, jeżeli dużo gotujemy i mamy wysokie garnki. Istotne jest to również, aby bateria kuchenna miała funkcję wysuwanego prysznica, którym bez trudu opłukamy zabrudzony zlewozmywak.  Wszystkie dostępne wzory i modele można swobodnie oglądać i kupować korzystając z internetowego sklepu lub po prostu udając się do sklepu budowlanego.

Kuchnie do zabudowy to dziś najczęsciej poszukiwane meble w internecie, a co za tym idzie także sprzęt AGD do zabudowy kuchni. Obecnie sklepy internetowe prowadzą sprzedaż AGD do kuchni