Ekspresy do kawy

Ekspres do kawy jest ważnym sprzętem AGD, zwłaszcza dla osób, które są miłośnikami kawy. Na rynku jest dostępnych kilkanaście modeli ekspresów, które różnią się niemal wszystkim, ty również ceną, jednak należy zadać sobie pytanie czy lepiej kupić tanie AGD czy może wydać majątek na jakiś wspaniały ekspres do kawy. Ekspresy do kawy powinny przede wszystkim dobrze parzyć kawę, która będzie pobudzeniem rano oraz miłym relaksem wieczorem. Wybierając, więc AGD do kuchni typu ekspres do kawy powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to czy taki ekspres jest ciśnieniowy, czy może na kapsułki, czy może jest to tradycyjny ekspres ze dzbanuszkiem czy ekspres przelewowy cz też może na saszetki.

Ciśnieniowe czy kapsułkowe ekspresy do kawy?

Ekspresy ciśnieniowe to jednorazowo spory wydatek, ale na przykład ekspresy na kapsułki są drogie w późniejszym użytkowaniu. Następnie należy zastanowić się czy ekspres będzie wolnostojącym sprzętem AGD, czy może będzie to wyposażenie kuchni do zabudowy, bo przecież można bez problemu kupić takie AGD do zabudowy. Jednak mimo wszystko ważny jest wygląd ekspresu do kawy, a współczesne wzornictwo i modele są naprawdę wspaniałe. Można nabyć ekspres w nowoczesnym i innowacyjnym stylu lub kupić klasyczny do tradycyjnej kuchni. Kolorystyka także nie ogranicza się już tylko do ekspresów białych i czarnych, ale paleta rozciąga się na wiele kolorów. Poza tym kupując już ekspres do kawy warto wybrać taki, który oprócz parzenia różnych rodzajów kaw, będą spieniać mleko, mielić ziarnistą kawę. Poza tym ważna jest także moc, która może mieć od 1400 do 1600 Wat.

Poza tym ważne jest także pojemność, która może być różna od jednego litra do nawet trzech. Zazwyczaj ekspresy do kawy mają 15 bar, czyli jest to ich standardowa siła ciśnienia. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na sposób włączania, który może być dotykowy lub mechaniczny. Marki producentów, którzy produkują najlepsze ekspresy do kawy to Simens, Jura, Melitta, Krups. Takie ekspresy do kawy można kupić w AGD sklep internetowy, w którym porównamy wszystkie modele i marki oraz możemy trafić na rabaty czy promocję. Dla jednak lubiących zobaczyć wszystko na żywo polecane są sklepy AGD, w których choć nie ma wszystkich modeli to jednak mamy możliwość naocznego zobaczenia danego modelu. Ekspres do kawy to z pewnością sprzęt AGD do kuchni sprzętem luksusowym, podobnie jak zmywarki do naczyń, kuchenki mikrofalowe, płyty indukcyjne. Jest to sprzęt drogi, i niekoniecznie niezbędny w kuchni.