Lodówki

W skład AGD do kuchni wchodzi przede wszystkim lodówka. Jest to sprzęt mechaniczny, który pracuje dzięki zasilaniu elektrycznemu, co jest podstawą. Lodówka zbudowana jest przede wszystkim z termostatu, agregatu. Na runku jest ponad 700 modeli lodówek, dlatego decydując się za zakup warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Po pierwsze czy ma być to AGD do zabudowy, czy wolnostojące. Jeżeli jest to wyposażenie kuchni do zabudowy to kwestią drugorzędną będzie kolor oraz zewnętrzny wygląd, jeżeli zaś będzie widocznym elementem wystroju kuchni warto wybrać odpowiedni kolor (dostępnych jest dość szeroka paleta barw drzwi, jednak najczęściej kupowane są białe, szare lub ewentualnie czarne lodówki). Często lodówki wkomponowane są w meble kuchenne, tak, że nie widać, że jest to lodówka.

Lodówki – klasa energetyczna

Następną ważną kwestią jest pojemność, czyli ogólna wielkość lodówki. Jeżeli mamy dużą kuchnię czy dużą rodzinę, warto wybrać duże wyposażenie kuchni do zabudowy, czyli lodówkę dwukomorową z podwójnymi drzwiami. Pojemność takiej lodówki to nawet 550 litrów, co oznacza, że miejsca w lodówce jest bardzo dużo. Jeżeli zaś mamy małą kuchnię lub małą rodzinę warto wybrać również małą lodówkę o pojemności około 33 litrów. Takie małe lodówki są jedno drzwiowe. Kolejnym elementem jest fakt, czy chcemy mieć zamrażalnik w lodówce, czy niekoniecznie. Jeżeli chcemy mieć zamrażalnik to należy określić, w którym miejscu lodówki: w środku czy może, jako dolna część z osobnymi drzwiami. Poza tym wybierając lodówkę warto zwrócić na to, jaką prezentuję klasę oszczędności, bo przecież lodówka jest cały czas podłączona do prądu, najlepiej jakby była to klasa A+++.

Następnie warto również pokusić się o sprawdzenie dodatkowych funkcji, jakie posiada lodówka, typu Wakacje, No Frost, czy antybakteryjne rozwiązania. Warto również zwrócić uwagę na to czy w lodówce są osobne opakowania i pojemniki na jajka, warzywa, czy pojemniki na kostki lodu. Istotne jest także to, aby lodówka pracowała cicho, ponieważ głośne działanie zakłócałoby spokojne funkcjonowanie w kuchni. Lodówki to obecnie tanie AGD, które dostępne jest w każdym sklepie AGD oraz w różnych sklepach internetowych AGD. Oczywiście zakupy w AGD sklep internetowy są bezpieczne i szybkie, a przy okazji także tanie. Ważne jest także, że jako sprzęt AGD, który jest w każdej kuchni można produkują go najlepsze firmy typu Whirlpool, Bosch, Amica, LG, Electrolux. Bez lodówki nie da się obejść w kuchni, w przeciwieństwie jak do takiego sprzętu AGD jak: ekspres do kawy, okapy kuchenne, czy nawet zmywarki.