Chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki

Współcześnie na rynku AGD funkcjonuje wiele firm, które zajmują się produkcją chłodziarek i chłodziarko- zamrażalek na skalę światową. Do podstawowych marek producentów zaliczymy przede wszystkim Whirlpool, Mastercook, Bosch, Polar, Electrolux, Samsung, choć oczywiście takich firm jest o wiele więcej, ale najczęściej klienci decydują się na zakup sprzętu tych marek. Takie AGD do kuchni jest niezbędne i każda gospodyni chce posiadać jak najlepszy sprzęt. Najczęściej chłodziarki i chłodziarko- zamrażalki są kupowane w kolorze białym lub szarym, choć zdarzają się również zamówienia w indywidualnych kolorach.

Zamrażarki  i chłodziarko-zamrażarki – podstawowe parametry

Takie AGD do zabudowy najczęściej kupowane jest w podstawowym rozmiarze, który wynosi 170 cm wysokości na 70 cm szerokości (w przypadku chłodziarko- zamrażalki), aczkolwiek producenci są w stanie praktycznie zawsze, jakoś dostosować rozmiar do zapotrzebowania. Oczywiście taki sprzęt AGD można kupić w różnych klasach, jednak najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się zakup chłodziarki lub chłodziarko- zamrażalki o klasie A+++, ponieważ jest to najbardziej oszczędna z możliwych opcji, co jest współcześnie niezwykle ważnym czynnikiem przy zakupach sprzętu AGD do zabudowy kuchni. Poza tym warto również zastanowić się czy chcemy posiadać razem taką lodówkę z zamrażalką, czy zależy nam na dwóch odrębnych sprzętach. Warto także zwrócić uwagę na podstawowe parametry sprzętu, czyli na jego moc, pojemność.

Najlepiej jest aby, każda z chłodziarek i zamrażarek miała odrębne agregaty, ponieważ od nich zależy stopień chłodzenia. Poza tym, jeżeli nie potrzebujemy dużych sprzętów, powinniśmy się zdecydować na lodówkę typu mini, która nie zajmuje dużo miejsca. Ważne jest również to, aby dostosować chłodziarkę i chłodziarko- zamrażalkę do indywidualnego wystroju naszej kuchni, co jest obecnie bardzo łatwe, bo można zdecydować się na zakup AGD do zabudowy. Jest to, bowiem podstawa wyposażenia kuchni do zabudowy. Wybór takiej opcji pozwoli na ładne wkomponowanie się sprzętu w otoczenie, a czasem na całkowite zamaskowanie sprzętu w meblach. Kupując chłodziarkę lub chłodziarko- zamrażalkę warto wybrać albo sklep AGD stacjonarny, albo sklep internetowy AGD. Bez względu na wybraną przez nas opcję należy szukać ofert z tanim sprzętem AGD, (choć niższe ceny są w AGD sklep internetowy). Obok chłodziarek, lodówek w kuchni niezbędnym sprzętem AGD są także np płyty indukcyjne, zlewy, baterie, okapy kuchenne.